AnasayfaSağlık › Yazın Doğru ve Doğal Detoks Yapın

Yazın Doğru ve Doğal Detoks Yapın

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte özellikle kadınlar, dış görünümlerine çok daha fazla önem göstermeye başlamıştır. Özellikle de yılın her döneminde cilt, saç ve el bakımlarına ayrı bir önem göstermekte olan kadınlar, yaz aylarının sıcak havalarındaki kısa giyim tarzlarında kusursuz güzelliği yakalayabilmek amacı ile çok daha uzun vakitlerini bakımlarına ayırmaktadır. Günümüzde artık bayanlara bu konuda yardımcı olacak ve geniş seçenekler sunacak doğal püf noktaları bulunuyor.

Yaz aylarında doğru ve doğal detoks uygulamaları açısından antioksidan oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bu yüzden de yaz mevsimine özel meyve ve sebzelerden oluşan besinleri düzenli olarak tüketmelisiniz. Özellikle de bu gibi besinlerde yer almakta olan antioksidanlar karaciğer enzimlerini harekete geçirerek zararlı maddeleri dışarı atmaktadır. Ayrıca onları suda çözünebilir hale getirmektedir. Bu sayede de insanların vücutlarındaki yer almakta olan bu maddelerden daha kolay ve daha rahat şekilde kurtulabilmesi sağlanabilmektedir. Bu şekilde antioksidan açısından zengin yaza özel meyve ve sebzeler arasında ıspanak, marul, yaban mersini kırmızı dut, kayısı, kiraz gibi doğal besinler bulunmaktadır.

b-334045-güzel_kız_kadın_manken_göz

Günümüz modern dünyasında sarımsak, soğan ve yumurta vücudun kendi antioksidanı olan, glutatyon üretmesine yardımcı olabilecek sülfürik bileşikleri açısından oldukça zengin olması dolayısı ile oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu, insanların her zaman ellerinin altında olan yardımcılar cıva ve arsenik gibi ağır metaller de dahil olmak üzere birçok toksini dışarı atmada oldukça başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.