AnasayfaSinema › Eyvah Eyvah 3 Komedi Filmi

Eyvah Eyvah 3 Komedi Filmi

Komedi Filmleri ve komedi videoları her statüden bireylerin severek izlediği filmler ve videolardır. Ancak günümüzde komedi unsuru yanlış anlaşılmaktadır. Günümüz insanı komedi olarak ince espri yerine küfür öğelerini kullanmaktadırlar ki bu da Türk filmlerimizin kalitesini düşürmekte ve filmlerimizin reklamını yabancı ülkelere karşı olumsuz sergilemektedir. Bilindiği gibi filmler o ülkenin kültürünü yansıtmaktadır.

2013 yapımı olan filmimizin Başrollerinde Türk sinemasının en gözde isimleri olan Ata Demirel ve Demet Akbağ oynamaktadır. Filmimiz adeta küfür öğeleriyle yapılan komedilere tepkidir. Bize küfür içermeden de insanların güldürülebileceğini göstermektedir. Eyvah eyvah3 filmi eyvah eyvah serisinin başarılı devamıdır. Bu film güzel bir Hd Film Sitesinde keyifle izlenebilir bence. Güzel bir şarkı olan Dol kara bakır dol şarkısı ile giriş yapan filmimiz ne kadar eğleneceğimizi en baştan göstermektedir.

Babasını bulan Hüseyin badem, aşkı Müjgan ile en sonunda evlenmiştir. Mutlulukları ise Müjganın hamileliği ile bir kat daha artmış ve çocuklarının doğumu ile zirveye ulaşmıştır. Hiç kuşkusuz filmimizin en komik sahnelerinden biride Hüseyin in eşiminin doğumunda yanında olduğu sahnedir. Bu sahneyi izlerken kahkahalarınıza hakim olamayacaksınız. Ancak çiftimiz maddi yönden oldukça zor durumdadır. Hüseyin evinin geçimini sağlamak için geceleri yörenin en izbe yerlerinde dahi klarnetini çalmak zorundadır. Filmin önemli sahnelerinden biri de Hüseyin Bademin çalmak için gittiği gazinonun eski sevgili tarafından basılma sahnesidir. Ki asıl olay burada kopmuştur geçim sıkıntısı çeken Hüseyinin klarneti kırılmıştır ve ne yapacağını bilememektedir. Geçimini zor sağlayan Hüseyin’in birde klarnet sorunu çıkmıştır.

eyvah-eyvah-3

Usta oyuncumuz Ata Demirel geçim sıkıntısı içinde bile oynadığı rolüyle bile izleyenleri güldürmektedir. Hüseyin için asıl sorun geçim sıkıntısından ziyade eşi Müjganın babasıyla olan sıkıntısıdır. Kayın babası kızının bir çalgıcı ile evlenmesini istemediğinden bu evliliği başından beri onaylamamaktadır. Hüseyin’de kayınbabasının gönlünü yapmak için belediyede kendisi için bulunan işe girmeye karar verir. Ancak doğasında müzisyenlik olan Hüseyin badem bu işi beceremeyecek ve işten kovulacaktır. Bu kovulma sahnesi de ayrı bir komedidir. Filmimizde Firuzan ve Hüseyin badem’in ayrılan yolları Firüzan’ın yaşadığı gönül kırıklığını unutmak için Geyikliye gelmesiyle tekrar kesişir. Ve öykümüzün karakterleri teker teker bu kasabada toplanır. Başları bir türlü beladan kurtulmayan bu ikilimiz bu sefer asıl hedef değil; ortalığı bozmaya çalışan kurnaz çakallardır.

Filmimizin en önemli özelliği Serra Yılmazın gerçekleştirdiği Mercedes karakteri ile orijinalliği yakalamış olmasıdır. Filmimiz hikayeyi ilerletmek için birbirinden komik yeni roller yaratmıştır. Filmimizdeki Mercedes karakteri ile izleyicilerde gülmenin nirvanasını yaşatmaktadır. Filmimizin asıl oyuncusu Firuzan’dır ki tüm olaylar neredeyse onun üzerinden ilerlemektedir. Eyvah eyvah serisi bizlere adeta yeşil çam filminin o sıcak, samimi ve esprili özelliğini bizlere yansıtan günümüzdeki ender filmlerden biridir. Bu Film ile gülmenin en zirve noktasına ulaşacaksınız ve gülerken adeta kendinizden geçeceksiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.