AnasayfaSosyal Ağ › Twitter yeni tasarıma geçiyor

Twitter yeni tasarıma geçiyor

Mikro-blog sitesi Twitter’ınyeniversiyonu bazı kullanıcılara açıldı. Yolunda giden bir web sitesinde yeni tasarıma geçmek çok büyük riskdir, fakat Twitter anlaşılan risk almayı seviyor. Bu sene Ağustos ayında tasarımını değiştiren Twitter, yıl bitmeden bir kez daha kabuk değiştiriyor.

Twitter’ın yeni tasarımındaki yeni menü Ana Sayfa, Baülan, Keşfet, Ben ve Tweet’ten oluşuyor. Ana Sayfanızda tweet akışınız sağ tarafa alınıyor, geri kalan tüm özellikler de sol tarafa. Sağ taraftaki geniş sütunda akan tweetlerinizi takip ederken fotoğrafları ve videoları da akış üzerinde görüyorsunuz.

Bağlan ekranında ise artık kişi arama ve sizden bahsedenler bir arada bulunuyor. Örneğin bir kartvizitte ya da reklam panosunda gördüğünüz Twitter adresini buraya yazarak hakkında daha fazla bilgi alabiliyor, hesabı takip etmeye başlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda sizden bahseden tweetler de bu ekranda görünüyor.

Keşfet ekranı ise Twitter’ın imzası haline gelen hashtag ve Trending Topic (Gündem) kavramlarına artık geniş yer ayrıldığının göstergesi. Simgesi de zaten “hashtag” olan Keşfet bölümünde Gündem bölümündeki konuları ve bu konuların neden Gündem olduklarını görebiliyorsunuz.

Yeni Twitter tasarımına herkesten önce geçmek için yapmanız gereken ise iOS veya Android kullanan telefonunuzdaki Twitter uygulamasını güncellemek. Twitter ekibi, mobil uygulamasını güncelleyen kullanıcıları, yeni tasarıma herkesten önce geçireceklerini belirttiler.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.194 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.