AnasayfaSosyal Ağ › WhatsApp Mesaj Görüldü (Mavi Tık) Özelliğini Gizleme Yöntemleri

WhatsApp Mesaj Görüldü (Mavi Tık) Özelliğini Gizleme Yöntemleri

Facebook’un Dünya’ca ünlü mesajlaşma servisi WhatsApp’ı satın almasından sonra görüntülü konuşma hizmeti gibi bir takım yenilikler yapacağını kullanıcılarıyla paylaşmıştı ancak, beklenmedik bir şekilde mavi tık adı verilen bir özelliği duyurdu.

Bu özellikte gönderilen mesaj karşı taraftan okunduğunda mavi renkli çift simge ekranda belirmeye başladı. Görüldü yani okundu anlamına gelen bu mavi tık simgesini bir kısım kullanıcıları rahatsız etti ve nasıl gizlenir arayışlarına sürükledi. Peki, WhatsApp  mesaj görüldü özelliği nasıl gizlenir? işte detaylar…

  • İlk çözüm yolu çevrimiçi durumunuzu gizlemek gibi görünüyor ama bu seferde arkadaşlarınızın en  son ne zaman görüldüğünü sizde göremeyeceksiniz . Dolayısıyla farklı bir çözüm yolu bulmak gerekiyor. Acele etmeyin ve 2. maddeyi okumaya başlayın.
  • İkinci çözüm yolu, hem Android telefonlar hem de iOS yüklü iPhone’larınızı Uçak Modu’na almak yada internet erişimini keserek gelen mesajları okumak ve ardından o mesajı silerek Whatsapp’ı kapatıp Uçak Modu’ndan çıkmak. Bu yöntemle karşı tarafın mesajınızı okuduğunu anlaması mümkün değil. Diğer bir tabirle internet olmadan mesajları sildiğiniz için Whatsapp bunu algılayamayacak ve karşı taraf çift mavi tik işaretini göremeyecek.

WhatsApp Mesaj Görüldü (Mavi Tık) Özelliğini Gizleme Yöntemleri

Pek işe yaramasada alternatif 3. bir yol daha var; tabi çok meraklı biri değilseniz. Örneğin X kişisinden size bir mesaj geldi. Whatsapp’a girdiğinizde onunla olan konuşma penceresini açmadığınız taktirde çift mavi tik simgesini görmesi söz konusu değil.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.547 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.