AnasayfaŞöyle Böyle › İyimser Olmak Her Zaman İyi Değildir

İyimser Olmak Her Zaman İyi Değildir

Çoğu zaman insanlara ve hayata karşı iyimser olmak gerektiği söylenir. Bu durum aslın da çok mantıklı gibi görünse bile işi derinlemesine incelendiği zaman asıl korkunç tablo ortaya çıkmaya başlıyor. Çünkü her anlam da fazlası ile iyimser olan insanlar aslın da hayat üzerinde ki gerçeklik olgusunu yavaş yavaş kaybediyorlar. Bu gerçeklik olgusunu kaybeden insanlar ise hayati riskler yaşamaya daha eğimli olarak daha erken ölüyorlar. Bu anlam da bir kıyaslama yapılacak olursa, kötümser olan insanlar bir yakınını kaybettiği zaman depresyona girme olasılıkları daha düşük oluyor. Bu açıdan bir psikolojik rahatsızlıklar arasında göstermek çok mümkün. Açıkça hayatın gerçekliğinden uzaklaşmamak için fazlası ile iyimser olmak olumsuz bir durum hale geliyor.

Bu açıdan mutluluk arayışına girmiş olan insanlar çoğu zaman bazı kötü durumlar ile karşılaşıyor. Psikolojik rahatsızlıklar için de yer alan bu durumda insanlar fazlası ile depresyona giriyor, sigara ya da alkol kullanıyor, yeme bozuklukları yaşıyor ya da korku sorunları yaşıyor. Bu anlam da çok fazla iyimser olan insanlar ve mutluk arayışı içine giren insanlar çok fazla sıkıntı ile karşılaşabiliyor ve realist bakış açısından çok kolay uzaklaşabiliyor. Bu durum ise direk olarak kişinin hayatının tehlike içine girmesine neden olabiliyor. Bilinenin aksine insanlar çok fazla iyimser olduğu zaman işler iyiye gitmez.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.