AnasayfaTeknoloji Haberleri › 3G Nedir ?

3G Nedir ?

3G’nin ülkemize gireli teknoloji çapında düşünecek olursak uzun bir süre oldu. Fakat günümüzde 3G’nin ne olduğu konusunda bir takım belirsizlikler yaşanmaktadır. 3G deyince çoğu kişinin aklına görüntülü konuşma gelmektedir. Fakat bu şekilde bir kısıtlama yapmak yanlış olacaktır. 3G, mobil alanda teknolojik gelişmenin gelmiş olduğu yeri temsil etmektedir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 3G bağlantısının yüksek hızda olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Dünyada ilk 3G bağlantısı Japonya’da kurulmuştur. Görüntü, ses ve bir takım verilerin aktarılması, web sayfası görüntüleme, e-posta ve birçok işlem 3G ile çok daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

3G kavramının daha çok cep telefonu ile söylentilere karıştığını duyulmaktadır. Fakat şu iyi bilinmelidir ki 3G sadece telefonla ilgili bir kavram değildir. İnternetin olduğu her alanda bu teknolojiden bahsetmek mümkün. Ayrıca bu teknoloji erişim alanında değişik bir boyut getirmiştir. Görüntülü konuşmayı destekleyen cep telefonları sayesinde görüntülü bir şekilde konuşma gerçekleştirilecektir. Günümüzde satılan milyonlarca 3G’li telefonlar bu teknolojinin gelmiş olduğu yeri bizlere göstermektedir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.