AnasayfaTeknoloji Haberleri › Amazon’un Yeni Oyunları Neyi Sadece Amazon Fire Phone’un Yapabileceğini Bizlere Gösteriyor

Amazon’un Yeni Oyunları Neyi Sadece Amazon Fire Phone’un Yapabileceğini Bizlere Gösteriyor

Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük online alışveriş platformu olan Amazon şirketi kendi adını verdiği Amazon Fire Phone modeliyle akıllı telefon dünyasına çarpıcı bir giriş yapmıştı. Henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen Fire Phone’un açıklanan özellikleri akıllı telefon dünyasında ve oyun dünyasında bir çığır açma konusunda iddialıydı. Üzerinde 4 sensör dahil 6 kemara bulunan Fire Phone un ön yüzünde 4 sensör bulunuyor. Bu 4 sensör yani 4 kızıl ötesi kamera cihazın 4 köşesine dağıtılmış vaziyette. Böylece kullanıcının bakışları hangi noktaya odaklanırsa sensörler kullanıcının hangi açıdan baktığını algılıyor ve buda cihazın kullanıcıya 3 boyut derinliğiyle ekranı görmesine olanak sağlıyor.

İlk kez kullanılan bu sistemle Nintendo 3DS oyun konsollarında ve HTC Evo 3D telefonlarda ki tek bir açıdan bakarak görüntü yakalama zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Örneğin Fire Phone da harita açıkken baktığınız noktaya göre şekiller değişebilecek. Buda sadece bu alan da değil, oyun anlamında da çığır niteliği taşıyan yenilikleri beraberinde getiriyor olacak.

amzn4

Bunları temel alarak Amazon’un Fire Phone’un bakış takip sistemininde ki teknolojisinin bütün avantajlarını kullanarak ”Oyun Stüdyosu” na 2 yeni gelişmiş oyun ekleyeceği belirtildi. Bunlardan ilki ”Saber’s Edge” adı verilen stratejik puzzle oyunu olacak ve ikincisi ”To-Fu Fury’‘ adı verilen To-Fu savaş sanatları puzzle’ı olacak. Bu oyunlar sıradan eğlenceli mobil oyunlar gibi duruyor olsalarda Fire Phone’un Dinamik Perspektif adı verilen yukarıda bahsettiğimiz baş takip sistemini kullanıyor olacak.

Maalesef sadece jest ve mimiklerle oyun kontrol edilemeyecek (kulağa ne kadar saçma gelse de eğer yapılabilseydi bu cihaz dünya üstünde kontrol sistemini bu derece kullanabilen ilk cihaz olacaktı ) fakat köşelerden bakarak kullanıcıya gizlenmiş tuzakları veya bonus ları görme imkanı sağlayacak. Tabi ki kalabalık içinde salak görünmemek için telefonu hep yatırabilirsiniz. Oyun alanında ki bu gelişmelere tanıklık etmek isterseniz oyunların tanesini 1.99 dan satın alabilirsiniz. Tabi ki bu oyunların sadece Shipping yoluyla bu hafta gönderimine başlanacak olan Amazon Fire Phone’da çalışacağını unutmayın.

Kaynak : Engadget

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13.526 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Son Yorumlar

Sponsor Reklamlar