AnasayfaTeknoloji Haberleri › Android 4.0 Walkmanlar Geliyor

Android 4.0 Walkmanlar Geliyor

Sony androidi çok sevdi sanırım. Yeni bir girişime imza atacaklarmış. Walkmanları hepimiz biliyoruz, küçüklükten beri her sene yeni versiyonları çıkıyor. Sony, Walkman isminden vazgeçmediği gibi tutkusundan da vazgeçmemişe benziyor. Dokunmatik ekrana ve Android işletim sistemine sahip yeni Walkman’ler piyasaya çıkıyor.

Kaset döneminin sona ermesinden sonra aslında piyasada hızla tükenen, fakat isim olarak Sony Ericsson telefonlarında bir süre daha yaşayan Walkman ismi tekrardan atılıma geçiyor. Sony, yeni Walkman serisini piyasaya tanıttı.

Esas ilgi çeken ise Walkman F800 serisi oldu. F800 serisi Walkman’ler 3.5 inç (iPhone ekranı boyutunda) dokunmatik ekrana sahip. İşletim sistemi olaraksa Android 4.0 kullanıyor. Son teknoloji ile donanmış olan yeni Walkman’lerin telefon ve mesaj gibi bir özelliğinin bulunmadığını belirtelim.

İnternet erişimi sayesinde müzikleri ve videoları Google Play Store’dan satın alıp indirmek de mümkün. Onun dışında yine eski usül bilgisayardan yüklemek gerekiyor. MP3, drm korumasız WMA, ACC, FLAC gibi ses dosyalarını çalabilen F800 serisi Walkman’ler MPEG4, H.264, WMV9 formatında da video oynatabiliyor.

USB ile 4 saatte tam şarj olan cihaz, 20 saat müzik dinleme, 4.5 saat video izleme imkanı sunuyor. F800 serisinin F804 modeli 8 GB, F805 modeli 16 GB, F806 modeli ise 32 GB hafızaya sahip.

Ne dersiniz Walkman serisi Android 4.0 işletim sisteminin ve dokunmatik teknolojinin yardımıyla tekrardan eski günlerine geri dönebilir mi? iPod olayını andırmış olsa da yine Sony Sony ‘ dir benim için.

Forza SONY 🙂

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.215 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.