AnasayfaTeknoloji Haberleri › Android’de Rekor Üstüne Rekor

Android’de Rekor Üstüne Rekor

Akıllı telefonların piyasaya çıkmasından bu yana gelişen teknoloji dünyası rekorlar üstüne rekorlar ile karşımıza haber olarak çıkıyor. Android kullanıcı sayısında ki artış ise müthiş derecede gözle görülebiliyor. Google’ın üretmiş olduğu ve mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemi dünkü Google Geliştiriciler Konferansında damgayı vurdu. Dün akşamki Google Konferansında Android’in bir üst versiyonu tanıtıldı hemde hemde Android cihaz kullanıcılarının sayısının 1 Milyarı aştığını duyurdu.

Dün akşam ki konferansta ilk olarak Android L’nin tanıtımı yapıldı. Daha sonra ise Android kullanıcılarının istatistikleri paylaşıldı. Sunum yapan Sundar Pichai, Android kullanıcı sayısının 2014 Mayıs ayı itibari ile 1 Milyar’a ulaştığını söyleyerek büyük bir rekorunda başlangıcı olduğunu belirtti.

1403714539_android-stats-update

Dünya genelinde ki tablet kullanıcılarında Android işletim sistemini kullandığını dile getiren Pichai, %62’lik oran ile lider konumunda olduğunu da belirtti. Uygulama yükleme konusunda liderlik koltuğunda olduklarını dile getiren sözcü, istatistik bilgilerini de paylaşmayı ihmal etmedi. Sundar Pichai geçen seneye göre %236 oranında bir artış olduğunu da sözlerine ekledi.

Gelişen teknoloji ile birlikte bakalım Mobil pazarda ki başarısını ne denli sürdürecek Android. Hep birlikte göreceğiz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.