AnasayfaTeknoloji Haberleri › Anlık Hack Haritası

Anlık Hack Haritası

Hiç düşündünüz mü? Dünya da kim kimi hackliyor, nasıl hackliyor en çok hangi ülkeler nerelere siber saldırı gerçekleştiriyor. Evet bende çok düşündüm ama bunu yapan olamaz dedim. Yani bir bakıma izleyebileceğimiz bir yer yoktur dedim ama yapmışlar. ABD’de ki bir güvenlik firması kim kimi hackliyor nerelere siber saldırı yapılıyor bunları gösteren bir canlı harita oluşturmuş. Ve bu harita anlık olarakta canlı yayın ile bizlere sunuluyor. 

Bu haritayı görünce sizde hayretler içerisinde kalabilirsiniz ki kalacaksınız zaten. Farklı bir konsept. Ciddi anlamda ilk baktığımda bende çok şaşırmıştım. En çok Çinliler saldırıyor ama. 20 yıl sonra zaten Uzak Doğulu insanlar ülkeyi yönetir hale gelecekmiş. Onlarda şimdiden siber saldırılar ile korkutmaya başlamışlar bile. Ya da fazla film izliyorum. Neyse efenim adresi vereyimde girin bakın. Neler oluyor neler.

norse

En çok saldırı alan gariplerim ise ABD. Beter olsun mu diyelim ne diyelim artık.

Buyurun link ; map.ipviking.com

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.