AnasayfaTeknoloji Haberleri › Anonymous Kimdir? Nedir?

Anonymous Kimdir? Nedir?

Anonymous nedir sorusu şu günlerde ortalıkta fena halde dönüyor. Bizlerde sizleri bilgilendirmek amaçlı Anonymous Kimdir ve Anonymous Nedir sorusunu yanıtlayacağız. Gezi Parkı Direnişi ile daha da bi gündeme gelen Anonymous sosyal medya’nın sanal grubudur. Bu grup sosyal mesajlar vererek direnişe karşı savaşan halkın yanında olan kişilerdir. Ancak kim oldukları bilinmiyor. Sadece Twitter ile seslerini duyuran bu bağımsız grup verdikleri sosyal mesajlar ile tüm herkesin gönüllerini kazanmış durumdadır.

Kelime anlamına gelecek olursak yukarıda verdiğimiz anlama sahip olan anonymous’u ismini uluslararası hacker grubu kullanmakta. Anonymous hacker grubu Türkiye’deki olaylarda hükümetin tavrını yanlış bulduğunu gerekçe göstererek devlete ait web sitelerine saldırı başlatacağını YouTube’da yayınladığı bir video ile duyurdu. Bu duyurunun hemen ardından ise birden fazla devlet kurumuna ait web siteler çökertildi. Bu sitelere Anonymous saldırısı sonucunda an itibariyle ulaşılamamakta.

Anonymous geçtiğimiz günlerde de TTNET‘in yapmış olduğu sosyal medya sansüründe yine halkına destek çıkarak girilemeyen sitelere alternatif girme yöntemlerini sunmuştu. Anonymous sadece Türkiye’de değil dünyada ki toplumsal olaylarda hep birlikte hareket ediyorlar. Onlara buradan kucak dolusu sevgiler. Anonymous Sen Çok YAŞA!

 Paylaştıkları şu video ile gündeme tekrardan gelen Anonymous grubu desteğini devam ettireceğini söylüyor.

Bugün ise sosyal bir mesaj vererek Türkiye’nin yanında olduklarını söylediler.

anonymous-twitter-destek

Twitter’da ki resmi yayınında yukarıda ki yazıyı paylaştılar. Türkçesi ise ” biz geliyoruz türkiye. güçlü olun, sizi yalnız bırakmayacağız. sokaklarda kalın, hükumetinizi çevrimdışı edeceğiz. ”

Sizler çok yaşayın.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.538 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.