AnasayfaTeknoloji Haberleri › Apple Bilinmeyen Nedenlerle iCloud Etkinleştirme Kilidini Kaldırdı

Apple Bilinmeyen Nedenlerle iCloud Etkinleştirme Kilidini Kaldırdı

Daha fazla bildirim yapılmaksızın, Elmalar son zamanlarda bir iPhone’un çalınıp çalınmadığını kontrol etmenin en hızlı yolu olan iCloud Etkinleştirme Kilidi web sitesini çekti. İlk bakışta bu hareket, ikinci el iPhone’ları satan üçüncü taraf perakendecilere değil, aynı zamanda diğer kişilerin kullandığı iPhone’ları satın almak isteyenlere de darbe vuruyor.

Apple ayrıca, web sitesinin kaldırılmasını göz önüne alarak destek belgelerini güncelledi ve şimdi, kullanılmış iPhone’ları satın almak isteyen müşterileri cihazı açmak ve kilidi açmak için slayt tavsiye ediyor. Şifre kilidi ekranı veya Ana Ekran görüntülenirse, cihaz silinmiş değildir.

Açıkçası, bu prosedür ancak iki kişi bir araya geldiğinde uygulanabilir; bir iPhone çevrimiçi satın alıyor değil. Apple, şimdi, Apple’ın veya bir yetkili satıcının başka birinden bir iPhone, iPad, iPod touch veya Apple Watch satın almaya karar verirseniz, cihazın silindiğinden ve bir önceki sahibinin hesabına dahil edilmemesinden emin olmanızın size kalmış olduğunu söylüyor .

Bilmeyenler için bir iPhone silmek için Ayarlar / Genel / Tüm İçeriği ve Ayarları Sıfırla / Sil düğmesine basmanız gerekir. Cihaz kurulum işlemi gerçekleştikten sonra, önceki sahibinin Apple kimliği ve şifresi sorulduğunda, telefonun kendi hesaplarına bağlı olduğu anlamına gelir.

ICloud Activation Lock web sitesinin kaldırılması kesinlikle bazı şeyleri iPhone hayranları için zorlaştırıyor ancak Apple’ın bu konudaki kazançları hala bir gizem.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12.052 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Son Yorumlar

Sponsor Reklamlar