AnasayfaTeknoloji Haberleri › Apple ve Samsung yine karşı karşıya

Apple ve Samsung yine karşı karşıya

Güney Koreli elektronik üreticisi Samsung’un en büyük rakibi Apple’a karşı kaybettiği patent davasının ardından ‘en kısa zamanda yasal işlem başlatmayı’ denildiği iddia edildi.

Amerika Birleşik Devletin’de görülen en nihai patent davasında suçlu bulunan ve Apple’a 1 milyar Amerikan doları tazminat ödemeye mahkum edilen Samsung, davanın ardından ‘yasal olarak mücadelemizi sürdüreceğini’ açıklamıştı.

Güney Kore gazetesinde konuşan kaynak, iPhone 5’te sunulması beklenen LTE (Long Term Evolution) teknolojisi nedeniyle Samsung’un mahkemeye gideceğini öne sürdü.  Mobil cihazlarda süper hızlı veri transferi yapılmasını sağlayan teknolojinin yeni iPhone’da kullanılması halinde bunun patent hakkının ihlali olarak kabul edileceğini ifade eden analist, Samsung’un ‘en kısa zamanda ABD’de mahkemeye gideceğini ve iPhone 5’i yasaklatmak için talepte bulunacağını’ iddia etti.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.846 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.