AnasayfaTeknoloji Haberleri › Bu Android Trojan, Play Store’tan Satın Alıyor ve Uygulamaları Kuruyor

Bu Android Trojan, Play Store’tan Satın Alıyor ve Uygulamaları Kuruyor

Android’de malware bulunması Google’ın ne yazık ki kontrolü elinde tutamayacağı giderek daha sık karşılaşılan bir sorundur. Daha fazla önlem için, çoğunlukla kullanıcıların dikkatsizliği nedeniyle mobil cihazlara bulaşmaya devam ediyor.

Android’e yeni bir tehdit gelmiş görünüyor, böylelikle zararlı sonuçlar çıkıyor ve cihazlara uygulamalar yükleniyor. Elbette, burada durmaz ve ayrıca kullanıcı verileri çalınır.

Bu yeni zararlı yazılımın adını verdiği Skyfin, en sık karşılaşılan enfeksiyon giriş noktasından, en iyi uygulama mağazalarından Android’e ulaşıyor. Virüs bulaştıktan sonra ve tanınmış bir bileşen olan Android.Download’ı kullandığınızda, akıllı telefon belirli uygulamalara daha yüksek bir sıralama vermek için Play Store’dan uygulamalar yüklemek için bir işlem başlatır.

Play Store sürecini kabul ederek bu zararlı yazılım Android’in denetimini çalabilir ve yalnızca bu yüklemeleri yaparak sıralamalarını artırıp Google listelerine karşı getirir.

Daha merak uyandırıcı olan şey, Skyfin’in akıllı telefonlara uygulama yüklemediğidir. Uygulamanın yalnızca satın alma ve indirme işlemi gerçekleştirir ve yalnızca uygulama indirilen klasöre yerleştirilir, ancak Play Store’a yüklendiğini belirtir. Bu davranış, kullanıcının enfeksiyona dokunmasına izin vermez ve bu nedenle Skyfin’i algılamaz.

Bu, bu tür zararlı yazılımlarda anormal bir davranış değildir. Fikir, periyodik olarak yeni cihazlardaki uygulamaların tehlikeye atılmış cihaza gönderildiğini ve Google’ın sıralamasında uygulamalar geliştirmek için ayrılmış cihazların bulunduğu bir ağın bu parçasını oluşturduğudur. Ayrıca, Skyfin’in reklam banner’larını tıklayıp tekrar saldırgana dönme kabiliyetine sahip olduğu keşfedildi.

Buna ek olarak, akıllı telefon için halihazırda olumsuz olan Skyfin hala kullanıcı verilerini çalmakta ve saldırgana göndermektedir.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.