AnasayfaTeknoloji Haberleri › Bu Kulaklığı Daha Önce Görmediniz

Bu Kulaklığı Daha Önce Görmediniz

Gün geçmiyor ki yepyeni teknolojik hadiselerle şaşırmayalım. Her yeni güne bambaşka bir teknolojik haberle uyanıyoruz. Bazen bu teknolojik gelişmeyi televizyon ekranlarında görüyoruz bazen de internet ortamında rastlıyoruz. Yepyeni bir üretimden bahsetmek istiyorum sizlere.

Her birimiz müzik dinlemeyi seviyoruzdur. Bu müzik dinleme tutkusu hayatımızın her alanında bizimledir aslında. Evimizde ister kulaklıklarla ister kulaklıksız, sokaklarda ve yolculuklarda kulaklığınızla müzikle buluşuruz. Müzikten ayrılmaya hiç niyetimiz olmadığı gibi müzik olmadan hayatımızdan zevk almayız. Müzik dinlerken kimimiz mutsuz hissederiz kimimiz de çok mutlu. Ruh halimizin de bu durumda oldukça etkili olur tabii. Mutsuz hissettiğimizde dinlediğimiz hüzünlü şarkılar mutlaka vardır. Fakat bir yepyeni teknoloji ile bu durum değişeceğe benziyor. Bir kulaklık üretildi ve bu kulaklık sıradan bir kulaklık değil. Bu kulaklık mutlu edebiliyor. Nasıl mı? Kulaklığın yaydığı elektrik sinyalleri sayesinde. Evet şaşırtıcı değil mi? Ama işin aslı böyle bu kulaklık vücuttaki dopamin hormonunu etkiliyor.

Kulaklığı takan kişinin vücuduna gönderdiği elektrik sinyalleri sayesinde dinlediğiniz şarkılarla birlikte vücudunuzdaki dopamin hormonu hızlıca salgılanacak. Las Vegas’ta teknoloji severlerin beğenisine sunulan mutlu eden kulaklık tüm ilgileri üzerine çekeceğe benziyor. Üstelik bu kulaklığın hızlı öğrenme konusunda da etkisi var. Dopamin hormonun bir başka etkisi olan hızlı öğrenme, hızlı odaklanabilme, daha iyi motive olma gibi yeteneklere de yaklaştıracak olan kulaklık yakında satışa sunulacak.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.245 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.