AnasayfaTeknoloji Haberleri › Çin Hükümeti Apple Ürünlerini Yasakladı!

Çin Hükümeti Apple Ürünlerini Yasakladı!

Çin Hükümeti ülkesini yasaklar ülkesi olarak tüm dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Teknolojik gelişmelerin son yıllarda artması sebebiyle tüm ülkeler teknolojiden yararlanmak için çeşitli kampanyalar ve teknoloji üreticilerini ülkelerine sokmak için yarışırken, Çin hükümeti tam tersini yapması herkesi şaşırtıyor. Çin’de bundan sonra artık Apple ürünleri alınmayacak ve kullanılmayacak. Ülkede ki bu yasaklılık kararlarının alınmasının tek sebebi ise kendi içerisinde ki teknoloji firmalarının yükselmesini sağlamak.

Çin’de ki bu katı kurallar her geçen gün artarken Çin’de en çok satan ürünler arasında bir numara olan Apple’ı yasaklamaları gerçek anlamda herkesi şaşırtmış durumda. Hükümetin bu katı kuralı ülkesinde ki firmaların daha fazla çıkış yapmasını teşvik etmek amacıyla yapıldığı söylense de yinede Apple gibi bir dünya devinin Çin’de bundan sonra yer almaması hayal kırıklığı olacak gibi.

çin-apple-yasaklandı

Apple’ın diğer ürünleri iPad ve MacBook’un kullanımı şuan ülke de yasaklanmış durumda. Güvenlik uygulamalarından dolayı Çin hükümeti tedarik departmanından Apple’ın masaüstü, dizüstü ve tabletlerinin satın almamasını emrederken Windows 8, IBM, Apple, Google, Kaspersky, Symantec ve iPhone gibi ürünlerin yasaklanmasını da sağladı. Analizciler ise bu durumu hem ülkesinin Amerika’nın çok etkisinde kalmamasını sağlamak hem de kendi ürünlerini avantajlı konuma sokmak için olduğunu savunuyor.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.