AnasayfaTeknoloji Haberleri › Çin’de Instagram Engellendi

Çin’de Instagram Engellendi

Çin’de düzenlenen gösteriler, büyük probleme yol açıyor. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin’de, demokrasi adı altında yapılan gösteriler halen devam ediyor. Hong Kong’da başlayan gösteriler, demokratik haklarının ellerinden alındığı gerekçesi sebebi ile başlamıştı. Halen devam eden ve diğer şehirlerede yayılan eylemlerin duracağı gözükmüyor.

Eylemler başladıktan sonra Çin’de Instagram engellendi. Hatırlayacaksınız Gezi Parkı’nda ki olaylarda da Twitter ve Youtube engellenmiş ve sosyal medya gücünün kullanılması kısıtlanmıştı ülkemiz tarafından. Çin’de de aynı durum şuanda geçerli. Fotoğraflar ile eylem çağrıları yapılmasına engel olmak amacıyla Çin’de de Instagram engeli geldi.

hong-kong-eylem

Çin’in Twitter’ı olarak tanımlanan Weibo’nun da kapatıldığı söyleniyor.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.198 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.