AnasayfaTeknoloji Haberleri › CloudFlare Ne İşe Yarar?

CloudFlare Ne İşe Yarar?

CloudFlare, bugünkü teknolojide her ne kadar rakipleri olsa da hepsinden daha kaliteli bir iş sunan bir tür bulut hizmeti sağlayan şirketin adıdır. CloudFlare kurulduğu 2010 yılından bu yana tüm web sitesi sahipleri tarafından büyük ilgi görmüştür. Bu ilginin sebebiyse dışarıdan gelen saldırılara üretilemeyen çözümlere çok basit bir şekilde koruma sağlayabiliyor olmasıdır.

Elbette geçmişte de ddos ve buna benzer bir çok saldırı türlerine engel koyabilecek altyapılar bulunuyordu fakat bu teknolojik yapının elde edilebilmesi için kayde değer bir ücret ödemek gerekiyordu. Kısacası parası olmayan insanların sitelerini bu tür saldırılardan koruması imkansızlaşıyordu.

cloudflare

CloudFlare ile başlayan bu yeni yapılanma oldukça başarılı bulunmuştur. Bu başarının yanına sürekli kendini geliştirerek yeni başarılar ekleyen CloudFlare tüm kullanıcılarına oldukça fazla kategori de imkan sağlamaktadır. Eskiden sınırlı imkanlara sahip olan CloudFlare şuan pek çok ihtiyacı karşılayabilir konuma gelmiştir. Ücretli paketleri sayesinde de ihtiyaca yönelik tüm çözümler üretilebilmektedir.

Kısaca CloudFlare Mantığı Nedir?

Her şeyin geliştiğini varsayarsak bu sektöründe bu noktada kalması düşünülemezdi. Bu yüzden de uzmanlar yeni bir teknoloji fikrini ortaya attılar buna da bulut ismini verdiler. Bu teknoloji sayesinde tüm dünyayla çok daha hızlı veri aktarımı sağlamayı hedeflediler. Ancak burada çok önemli olan insanların bulut teknolojisinin tam olarak mantığını kavrayamamış olamalarıdır. Çünkü bu bir fikirden ibarettir, ortaya konulan ürünler ise bu fikrin yansımasıdır. Nitekim CloudFlare de bunlardan biridir. Sadece ddos gibi ataklara karşı koruma sağlamayıp CDN dediğimiz cache özelliği ile sitenizi önbellekmeye alıp tüm dünya üzerinden daha hızlı bir açılma imkanına sahip olmanızı sağlar. Hatta bunun yanında tamamen sunucuzu gizleyip, saldırı alabilme olanağını da düşürebilirsiniz. Sadece bunlarla da sınırlı kalmayıp daha tonlarca CloudFlare özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.