AnasayfaTeknoloji Haberleri › Deprem Bilgileri Sonuçları Google Arama Sonuçlarında Çıkacak

Deprem Bilgileri Sonuçları Google Arama Sonuçlarında Çıkacak

Google, dünyanın en büyük arama motoru özelliğinin yanı sıra kullanıcılarına en iyi sonucu vermek adına çalışan harika bir şirket. Tek bir tuş ile internette bulmak istediğimiz her şeyi bizlere sunan Google, yeni bir algoritma üzerinde geliştirmelerde bulunmuş. Deprem anında bizlere yardım etmek amacıyla yararlı bilgiler bulmayı kolaylaştıracak. “Deprem” veya “yakınlardaki depremler” gibi anahtar kelimeler ile yapılan aramaların sonuçlarında ilgili depremin şiddeti ve merkez üssünü içeren bir bilgi kartını bizlere gösterecek. Aynı zamanda son sarsıntılar da yer verilen ek bilgiler arasında bulunacak.

Sunulan bu uygulama küçük bir depremden sonra yeni bir depremin daha doğrusu büyük bir depremin olup olmayacağını belirleyici olması. Aynı zamanda depremin güçlülüğünü’de bu harita sayesinde görebileceğiz. Google, deprem sırasında ve sonrasında güvende kalmanın en iyi yollarına dair ipuçlarını da gösteriyor.

google-deprem-300616

Türkiye herkesin bildiği gibi deprem bölgesi konumunda. Büyük depremler atlatmış olan ülkemizde böyle bir uygulamanın yapılması gerçekten herkesin bilinçlenmesi açısından gayet güzel.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13.368 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Son Yorumlar

Sponsor Reklamlar