AnasayfaTeknoloji Haberleri › Dünya Genelinde En Çok Kullanılan İşletim Sistemi Açıklandı

Dünya Genelinde En Çok Kullanılan İşletim Sistemi Açıklandı

Bilgisayarlar, telefonlar ve tabletler. Günümüzün en önemli buluşları. Her şeyimizi kolaylaştıran harika icatlar. Kimine göre eğlence kimine göre iş. Onlarsız artık yaşayamaz olduk. NetMarketShare isimli kuruluşun yayınladığı rapor doğrultusunda bilgisayarlardaki işletim sistemlerinin kullanım oranları gün yüzüne çıktı. Oranları incelediğimizde tahmin edilenden çok daha farklı bir tabloyu görebiliyoruz.

Paylaşılan rapora bakıldığında sadece Windows değil diğer işletim sistemlerininde paylaşıldığı görülüyor. Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı işletim sistemi Windows 7, yine her zamanki gibi bir numara gösterilmenin yanı sıra en aktif kullanılan işletim sistemi özelliğini’de taşıyor. Windows 7‘yi yaklaşık %20, Windows 10 yaklaşık %10, Windows XP takip ediyor. Apple’ın OS X 10.11 işletim sistemi ise yaklaşık olarak %5 oranı ile beşinci sırada kendine yer bulmuş durumda.

isletim-sistemi-kullanim-orani

Windows’un yakın zamanda ücretsiz olarak sunduğu Windows 10’un bu kadar geri kalma sebebi ise arayüzündeki değişiklik olarak göze çarpıyor. Kullanıcılar basit ve hızlı kullanım arayışında olduğundan Windows 10 değilde Windows 7’yi daha çok tercih etmiş gibi duruyor. Windows 10 şuana kadar Windows işletim sistemleri arasında yapılmış olan en hızlı performansa sahip ve en iyi işletim sistemi. Ancak şöyle bir algı’da var. Windows 10’da ki karışık arayüz’den dolayı kullanıcılar daha yavaş sanrısında bulunmaları tercih etmemelerine sebep oluyor.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.198 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.