AnasayfaTeknoloji Haberleri › Facebook, Messenger’da Veri Koruma Seçeneğini Deniyor

Facebook, Messenger’da Veri Koruma Seçeneğini Deniyor

Veri koruma, Google’ın Android’e eklemesiyle popüler olmaya başladı ve Facebook, ana uygulamasıyla takip etti. Şirket görünen o ki bu fikri beğendi. Çünkü veri koruma özelliğini Messenger üzerinde de deneyecek gibi gözüküyor.

Veri koruma, telefonun ayarlar kısmında bulunan, size gönderilen videoların fotoğraflarına baktığınızda kullanılan veri kullanımını azaltır. Bunu size gönderildiğinde otomatik olarak indirmek yerine hangisinin indirileceğine seçtirerek yapıyor. Bunu sadece hücresel ağ kullandığınızda uyguluyor. Eğer bir WiFi ağına bağlıysanız, uygulama fotoğrafları ve videoları indirmeye devam edecek, gönderildikleri andan itibaren. Ayrıca ne kadar veri kullandığınızı görebileceğiniz ya da veri kullanımınızı resetleyebileceğiniz bir seçenek de var.

Facebook, bunu halka sunmadan önce epeyce deneyecek gibi görünüyor. Messenger ‘in son versiyonunu,93.0.0.9.69, ya fobito ya da Google Play’da bulabilirsin.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.