AnasayfaTeknoloji Haberleri › Facebook’ta Cinsiyetlere Yenileri Ekleniyor

Facebook’ta Cinsiyetlere Yenileri Ekleniyor

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından bir tanesi olan Facebook, cinsiyetlerde değişikliğe gidiyor. Hayatımızın her anı ve her zamanında bizimle birlikte olan Facebook yeni cinsiyetler ekleyerek herkesin özgür iradesini düşünmüş olmalı. Cinsiyet tercihlerine yenilerinin eklenmesine en büyük sebep diğer trans gibi insanların baskısı sonucu oluşmuş. Şuanda cinsiyet tercihlerinde ki bu farklılıklar ABD’de aktif olarak kullanılabiliyor. Yani ABD kaynaklı bir yerden giriyorsanız cinsiyetinizi değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda eğer Facebook’u US: English olarak seçti iseniz yeni cinsiyet tercihleri ile karşılaşmanız doğal.

facebook-a-yeni-cinsiyet-secenekleri-geliyor

Facebook’a eklenecek olan cinsiyet tercihleri arasında iki ruhlu ve trans gibi seçenekler bulunuyor. Baktınız gördünüz olmuyor bu cinsiyet tercihlerini beğenmediniz, Custom seçeneği ile sizi hangi cinsiyet daha iyi hissettiriyorsa onu yazabileceksiniz. Avrupa ülkelerinde ise sadece İngiltere’de aktif olduğunu da dile getirelim. Yakın bir zamanda tüm ülkelerde geçerli olacak bu cinsiyet tercihlerinde ki yenilik bazı İslami kesimler için sakıncalı olacak. Tartışmaya açık bir konu.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.