AnasayfaTeknoloji Haberleri › Galaxy S4’ün Fiyatı Belli Oluyor

Galaxy S4’ün Fiyatı Belli Oluyor

Geçtiğimiz günlerde görkemli bir törenle Samsung’un en son telefonu Galaxy S4 tanıtılmıştı. Değişik özellikleri ile dikkatleri çeken telefonun fiyatı konusunda henüz net bir bilgi yok idi. Ancak bugün gelen bir haberde Galaxy S4’ün yavaş yavaş fiyatının belli olduğu konuşulmakta.

Mobil dünya’da merakla beklenen telefon, kısa bir süre önce New York’ta düzenlenen Unpacked etkinliği ile resmiyete kavuşmuş idi. Nisan ayı içerisinde satışa sunulacağı bildirilen telefonun sahip olduğu teknik özelliklerin yanı sıra yazılım desteğiyle de göz doldurmakta.

Telefonun satış fiyatı şuan için her yerde araştırma konusu oldu. Galaxy S4 fiyatı ne kadar olacak soruları Google’da da en çok aranılan listelerin başında geliyor. Araştırdığımız kaynaklar Amerika’da 600-650$ seviyesinde fiyata satılacağı yönünde. Avrupa fiyatının ise 600-700€ arasında değişkenlik göstereceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

s4-fiyatı

Daha önce üst seviye telefonların maliyetlerini belirterek bu noktada kamuoyunu bilgilendiren IHS Suppli sitesi, şimdi de Galaxy S4’ün sahip olduğu teknik bileşenleri fiyatlarıyla birlikte ele alarak telefonun toplam maliyetini ortaya çıkartmış durumda. Telefon toplamda 244$’a mal olmuş durumda. 236$’ın kullanılan malzemeler için ; 8$’ın ise işçilik için harcandığı bildiriliyor.

galaxy-s4-türkiye-fiyatı

Samsung’un telefonda konumlandırdığı en pahalı bileşen ise zorlu üretim koşullarına sahip olan Full HD çözünürlüklü Super AMOELD ekran oluyor. 75$ değerinde olan ekranı 30$ ile Exynos 5 octa işlemcisi izlemekte. Galaxy S III’ün uluslararası versiyonuna nazaran maliyetin 30$ kadar arttığını söylemek mümkün. Söz konusu fiyata geldiğinde ise Galaxy S III’ün çıkış tarihine benzer bir fiyatlandırma karşımıza çıkması muhtemel.

Bakalım Samsung Galaxy S4 Türkiye fiyatı ne olacak ?

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.