AnasayfaTeknoloji Haberleri › Google Bir Dava’da İş Adamından Geldi

Google Bir Dava’da İş Adamından Geldi

Google’ın başı yine dertte. Bir yandan çıkarmaya uğraştığı yeni teknolojik telefonlar, tabletler ve güncellemeler, diğer yandan ise davalar. Hong Kong’da yaşayan ve çokta tanınan iş adamlarından birisi Google’a hakaret davası açtı. Sebebi ise mantıklı gibi geliyor ancak Google ile yarışmakta mantıksız gibi.

Davanın sebebi ise Hong Kong’un ünlü iş adamı Albert Yeung Sau-shing’in adını Google’da arattığı zaman “önerilenler” kısmında çıkan “Çin Mafyası” anlamına gelen “triad” kelimesi olması. Google itiraz etse de Hong Kong mahkemesi davayı haklı buldu ve açılmasında bir sakınca görmeyerek davanın ilerlemesine karar verdi.

Sau-shing

Google’da biliyorsunuz arama özelliğinin yanı sıra aranılan kelime ile beraber en çok aranan kelimelerde hemen alt tarafta beliriyor. Bu yüzden de isminin kötüye kullanıldığını düşünerek açılan dava halen sürüyor. Sau-shing’in mafya olup olmadığını merak eden binlerce arama sonucunda açılan bu dava hala sürmekte.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.