AnasayfaTeknoloji Haberleri › Google Pixel Telefonlarında Arıza Tespit Edildi

Google Pixel Telefonlarında Arıza Tespit Edildi

Google’ın yeni akıllı telefonları Pixel telefonlar, bazı kullanıcılarının uyarıları doğrultusunda arızaların ortaya çıktığını gösterdi. 12 Google Pixel kullanıcısı (hem Pixel hem de Pixel XL), telefonlarının rastgele birkaç dakika içinde (en iyi durumda) birkaç dakika arasında herhangi bir yerden kullanılamayacak şekilde yazılımın donması ile karşı karşıya geldiklerini açıkladı.

Resmi Pixel Kullanıcı Topluluğu forumunda bu konuyla ilgili uzun bir tartışma var. Bu makalenin sonundaki kaynak bağlantısına bakın. Tartışma Kasım ayı başlarında başladı; bir sinirli Pixel kullanıcısı şunları söyledi:

” Telefonum donuyor ve bunu yaptığında bir şey yapamam. Hiçbir düğmeden en az bir dakika yanıt yok ve sadece rasgele çalışmaya başlayacak. “

Bazı Pixel sahipleri dondurucu sorununun üçüncü taraf bir uygulamanın (Live360 Family Locator) neden olduğunu söylüyor. Uygulamayı kaldırdıktan sonra sorunu çözen diğer kullanıcılar cihazlarında bu belirli uygulamaya sahip olmadan aynı rastgele donmalar yaşıyor. Dolayısıyla sorunun gerçek nedeni henüz bulunmamaktadır. Kullanıcılar, ön belleğin temizlenmesinin veya telefonun fabrika ayarlarına sıfırlanmasının yardımcı olmadığını bildiriyor.

Ne yazık ki, bu bir yazılım sorunu olmayabilir (Google’tan bir güncelleme ile çözülebilir), ancak donanımla alakalı bir şey olabilir. Topluluk tartışmalarına katılan bir Pixel kullanıcısı, Google ile iletişime geçtikten sonra şunları söyledi:

Bu, Google Pixel ve Pixel XL’i rahatsız eden diğer birkaç sorundan sadece biridir (sesle ilgili bir sorun da dahil olmak üzere, hata uyandırmak için iki kez dokunun). Bununla birlikte, Pixel ve Pixel XL kullanıcılarının çoğunun telefonlarından memnun olduklarını belirtmek zorundayız, bu yüzden bunlar hala sınırlı konular.

Pixel’de herhangi bir rastgele donma fark ettiniz mi?

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.228 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.