AnasayfaTeknoloji Haberleri › Güneş Panelli Yol Teknolojisi

Güneş Panelli Yol Teknolojisi

İklim, hayat akışımızı oldukça etkileyen bir olaydır. Yaşadığımız ülke, şehirdir bu durumun sorumlusu belki ama çoğu zaman iklim ruh halimizi etkiler. Yıllar, sokaklar, caddeler hepsi birer birer değişiyor, farklılaşıyor. Teknolojinin ilerlemesinden kaçamayacağımız gibi doluya tutulmuş karlar gibi oluyoruz. Her geçen gün yepyeni bir teknolojik alet üretiliyor. Sadece üretilen alet değil elbette dışarıdaki hayatın da değişimlere uğradığı düşünülüyor herkes tarafından.

Bilirsiniz ki güneş ışığından yararlanıyoruz. Peki bu güneşi korumak için önlem alıyor muyuz? Bu sorunun cevabı ise belli kimi ozon tabakasına zarar vermek istemeyip zararlı ürünleri takmaz, kullanmaz ama bunu elbette yapanlar da var. Sizlerle paylaşmak istediğim bilgi tüm sokakları, evleri ve yaşantılarıyla ilgili. Artık güneş panelli yol kurulacak. Daha çok ülkenin güney tarafında Akdeniz ve Marmara bölgesinde bu durum doğal. Güneş paneli sıcak iklim yaşayan yerlerde daha etkili olmaktadır. Güneş gündüz boyu birikir ve sonra bizlere yararlı olur.

Solaroad-fiets-def-8303_c

Güneş panellerini evlerin çatısında mutlaka görmüşsünüzdür. Bahsettiğim yenilik ise güneş panellerinin yollara kurulması. Bu paneller yollara döşeniyor ve üzerlerinden yarar sağlanmaya çalışıyor. Fransa güneş enerjisini kullanmanın peşinde. Peki bu güneş panelli yol neleri sağlayacak? Güneş panelli yoldan geçen arabalardan elektrik üretilebilecek ve bu voltaj panelleri sayesinde olacak. Bu teknoloji bu şekilde daha ilerlerse ileriki yıllarda elektriğe mahkumiyetimiz azalacak ve böylece her şey daha iyi olacak.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.