AnasayfaTeknoloji Haberleri › Hem Güvenli Hem Ucuz

Hem Güvenli Hem Ucuz

Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak oldukça popüler oldu. Kredi kartı ile ödeme yapma aşamasında, istenilen kişisel bilgiler, her ne kadar güvenlik duvarında bahsedilse bile insanı tedirgin eder.

2000’li yılların başında Avrupa ülkelerinde kullanımına başlanan paykasa kart internet üzerinden alışverişi güvenli hale getiriyor. Tüm dünya üzerinde geçerli olması ayrıca ilgi görmesine neden oluyor. Günümüzde Avrupa ülkelerinin tamamında kullanılan paykasa sanal alışverişlerde ödeme yapmanın en güvenli şekli olarak görülüyor. Sistemin işleyişi şöyle; internet üzerinden alışveriş yaptığınızda ödeme aşamasına gelindiğinde sadece 16 haneli ve tek kullanımlık şifreyi girmeniz ile ödeme tamamlanmış oluyor. Bunun dışında kişisel bilgileriniz istenmiyor. Tek kullanımlık şifre olması ayrıca güvenlik sağlıyor.

Yurt dışında oldukça rağbet gören bu uygulama henüz Türkiye de uygulanmıyor. Ancak yurt dışında ukash satışı yapan firmaların satış bürolarında temin edebileceğiniz bu kart ile sizde uluslararası güvenli alışverişe başlayabilirsiniz. Hatta internet üzerinden rekabet halinde olan satış büroları ucuz paykasa temin edebilmektedir. Tek dikkat etmeniz gereken nokta aldığınız kurumun güvenilirliğini araştırmaktır.

Kaynak : http://www.paykasas.com

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.