AnasayfaTeknoloji Haberleri › Huawei Resmi olarak Nokia`yı Satın Almaya Açık Olduğunu Duyurdu

Huawei Resmi olarak Nokia`yı Satın Almaya Açık Olduğunu Duyurdu

New York un ‘’The Financial Times’’ dergisinde yayınlanan yazıya göre Huawei Nokia`yı alma fikrine fazlasıyla sıcak baktığını söyledi. Bu resmi açıklamaların kaynağı olarakta Huawei Tüketici İşleri Başkanı, Richard Yu gösterildi. Richard Yu bu açıklamayı Huawei in yeni akıllı telefonu olan Huawei Ascend P6 tanıtımında yaptı. Richard Yu ya göre Huawei yi Nokia yı almak istiyor fakat bu tamamen Nokia nın istekli olması bağlı. Richard Yu ya göre Huawei`in kendi kemeri altında ki üreticiyi bitirmesi demek, Huawei in Avrupa ve Kuzey Amerika marketinde satışlarında tavan yapması anlamına geliyor.

Kesin olarak bilindiği gibi böyle bir satın alma işleminin iki tarafında rızası olmadan gerçekleşmesi mümkün değil. Bu haberin diğer kanadı olan Nokia bu satın alma haberi konusunda sessizliğini koruyor. Nokia`dan şu ana hiçbir yetkili bu haberle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ayrıca piyasa söylentileri hakkında yalanlamalar yaptı. Dolayısıyla Nokia`nın Huawei`yle masaya oturup oturmadığını bile bilmiyoruz. Geçen yıl Nokia`nın satılacağı söylentileri yayılmış ve muhtemel alıcılar arasında Microsoft, Intel ve hatta Lenovo gösterilmiş fakat hiçbir şey gerçekleşmemişti. Bu söylentilerin Pazar karını arttırmak için kasıtlı olarak çıkarıldığı iddia edilmişti. Hatta analistlere göre çıkan satış söylentilerinden sonra Nokia nın satış oranı %11 oranında arttı. Acaba Nokia gerçekten bir Çin firması tarafından satın alınmaya istekli mi yoksa Huawei düşmanca bu teklifi direkt olarak hissedarlara mı yapacak… Sanırım bu sorunun cevabını çok yakında alacağız.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

2 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Bedava Film izle

    Yok artık ideos x5 kullanıyorum çok memnunum daha da gelişşsin yaa

  2. Nokia kendi sonunu hazırladı bence. Değişime ayak uyduramadı.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.267 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.