AnasayfaTeknoloji Haberleri › Instagram Canlı Yayın Özelliğini Güncelledi

Instagram Canlı Yayın Özelliğini Güncelledi

Instagram bildiğimiz gibi sosyal fotoğraf paylaşım adresi ve uygulaması. Facebook’un satın almasından sonraki gelişen süreçlerde önemli gelişmeler yaşandı. Instagram öncelikle geliştiricisi Facebook’un yenilenmeye gitmesi ile birlikte logo değişimi ve gelişen olaylar takipçilerini epey yükseltti. Bu durum karşısında Instagram hızlı şekilde büyürken, rakiplerine göz dağı vermeden edemedi. Şirket, son yaptığı güncellemeler ile adeta sosyal medyanın yeni patronu benim imajını veriyor. Gün içerisinde tanıtılan iki yeni özellik, tüm rakiplerine adeta mesaj niteliğindeydi.

İlk olarak Ağustos 2016 yılında Snapchat’in (Stories) Hikayeler özelliğini klonlayan şirket, şimdi ise gözünü Periscope’un Live özelliğine dikti ve bunu başarmış durumda. Yeni güncellemeler ile birlikte artık instagram’da görüntülü canlı yayın yapılabilecek. Geçtiğimiz haftalarda bununla alakalı gelişmeler yaşanmış ve konu üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü yazılmıştı teknoloji haber sitelerinde. Bu gece itibariyle artık Instagram’da canlı yayın özelliği ap_resizede oldu.

Instagram canlı yayın nasıl yapılır?

Instagram’da canlı yayın yapmak için öncelikle hikayeler bölümüne giriyoruz ve oradan (şuan telefonlara gelenler görebilir) Normal ve Boomerang yazısından hariç sol tarafta Live bölümü çıkacaktır. Live bölümüne basarak artık sizde takipçilerinize canlı yayın yapabileceksiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.