AnasayfaTeknoloji Haberleri › iPhone 6 Plus Bükülüyor mu?

iPhone 6 Plus Bükülüyor mu?

Teknolojinin tek gündem maddesi iPhone 6 Plus’ın bükülüp bükülmemesi. Bu sorun ilk olarak geçtiğimiz günlerde bir YouTube kullanıcısının iPhone 6 Plus’ı bükerek video’ya alması olayı ile başladı. Yapılan testte iPhone görüldüğü gibi bükülüyordu. Gün içerisinde ise Facebook ve Twitter’da büyük yankı uyandıran fotoğraflar paylaşıldı iPhone 6 Plus’ın bükülmesi olayı ile ilgili. Peki gerçekten iPhone 6 Plus bükülüyor mu? Yoksa video sahte mi? Bu konu hakkında Apple, çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Apple, görüntülü şekilde yanıt verirken konu ile ilgili açıklamalarda’da bulundu. Ürünler, satışa çıkmadan önce Çin’de daha sonra Cupertino’da ağır testlerden geçtiğini söyleyen Apple, cihazlara üç noktalı bükme testi, baskı testi gibi bir dizi işlem uygulandığını söylüyor. Aynı zamanda “oturma testi” yaparakta kullanıcıların günlük hayatta sıkça karşılaştığı durumlar için bu testi uyguladığınıda açıklıyor. Bu testlerde iPhone 6 modellerine yüzlerce kez yumuşak ve sert zeminlerde baskı uygulandığını da vurguluyor.

apple-6-plus-bükülme

Üç noktalı eğme testi yaparken ağırlığın ise 25 kg üzerinden yapıldığını da söylüyor Apple. Konuya dair bir video yayınlayan Apple’da yapılan açıklamaları ne kadar tatmin eder tartışılır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Bence iphone satin alinmasi gereken son telefon android varken insanlar neden iphone aliyor anlamiyorum. Bu arada siteniz cok guzel olmus tebrikler

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.