AnasayfaTeknoloji Haberleri › Kim Dotcom yeni proje ile karşımıza çıkıyor

Kim Dotcom yeni proje ile karşımıza çıkıyor

Hatırlanacağı üzere bundan yaklaşık 3-4 ay önce Megaupload ‘ ın kurucusu Kim Dotcom ‘ u yasal olmayan dosyaları barındırdığı için gözaltına alınmıştı. Megaupload’un kurucusu Kim Dotcom’ın başı Megaupload sebebiyle oldukça ağrımıştı. Bir süre hapiste kalan Dotcom, halen çeşitli suçlamalarla karşı karşıya. Ancak, yaşananlar Dotcom’ı yeni projeler geliştirmekten caydırmış değil. Kim Dotcom, hapse girmeden önce ” Sanatçıların eserlerini direkt olarak satabileceği ve kazançlarının %90′ını ellerinde tutabilecekleri bir site” olarak tanımladığı Megabox’a dair bilgi ve fikirleri Twitter aracılığı ile paylaşmaya devam ediyor. Dotcom, Torrentfreak’e yaptığı açıklamada da projede ilerleme kaydedildiğini dile getirdi.

Dotcom’ı tahliye olduktan sonra ziyaret edenler listesine de yeni bir isim eklendi. Apple’ın kurucularından biri olan, teknoloji dünyasının renkli kişiliği Steve Wozniak, Dotcom ile bir araya geldi. Dotcom, Wozniak’ın Elektronik Cephe Kuruluşu’nu desteklediğini belirtti. Elektronik Cephe Kuruluşu, Megaupload kullanıcılarının yasal dosyalarını ABD Adalet Bakanlığı’ndan geri almalarını sağlamak amacı ile kurulmuştu.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.194 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.