AnasayfaTeknoloji Haberleri › Londra’da Sürücüsüz Otomobil Testleri Başladı

Londra’da Sürücüsüz Otomobil Testleri Başladı

Teknolojinin gün geçtikçe artması ve gelişmesi hayatımızın her alanında bizlere yardımcı oluyor. Bizlere büyük yardımı dokunacak olan teknolojik gelişmelerden birisi hayatımıza girmek üzere. Sürücüsüz otomobiller geleceğin otomobili olma unvanını taşıyor.

Hiçbir sürücü desteği olmadan kendi başına rahatlıkla gidebilen, hız yapıp fren yapabilen ve birçok fonksiyonu gerçekleştirebilen bu harika otomobiller bizim işimize oldukça yarayacağa benziyor. Otomobil içinde kişilerin ihtiyaç duyduğu şeylerde bulunabiliyor. Sizlerde bu sayede arkanıza yaslanarak rahat bir şekilde istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Düşünün uyuyarak ya da kitap okuyarak bir yerden bir yere kolayca gittiğinizi? Ne kadar harika olur değil mi?

Londra’da geleceğin otomobilleri olan sürücüsüz otomobiller için test sürüşlerine başlandı. Testler trafiğe kapalı ve açık olmak üzere iki farklı şekilde yapılıyor.  Trafiğe kapalı alanda bazı testler ve aracın hız, fren gibi özellikleri ölçülüyor. Trafiğe açık alanda ise aracın trafik halinde nasıl davrandığı, çevreye ne kadar duyarlı olduğu ve fren, gaz gibi özellikleri ölçülüyor. Sürücüsüz otomobiller çoğu testten geçer not aldı ve uzmanlara göre hayatımıza yavaştan girmelerinde bir problem yok.

Bazı ufak tefek sorun ve teknik problemleri de kısa sürede gidereceklerini açıklayan uzmanlar, ‘’geleceğin sürücüsüz otomobilleri neredeyse hazır, önümüzdeki birkaç sene içerisinde trafikte çokça bu araçlardan görebilirsiniz’’ açıklaması yaparak hepimizi heyecanlandırmayı başardı. Peki, sizler sürücüsüz otomobiller için ne düşünüyorsunuz, hayatımızda ne gibi etkileri olacaktır?

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.