AnasayfaTeknoloji Haberleri › Mobil Arama için Google’dan Yeni Özellik

Mobil Arama için Google’dan Yeni Özellik

Mobil dünyasında ki hızlı gelişmeler devam ederken Google, yeni bir özellik ekledi webe girenler için. Google’ın tahminlerine göre bu yıl oldukça yoğun bir yıl olacak. Çünkü şirket mobil aramaların masaüstü aramalarından daha çok olacağını tahmin ediyor. Bu tahminler istatistiksel ve veriler ile hazırlanmış ki gerçeği doğruluyor.

Mobil deneyimi geliştirmek ve kullanıcılara rahatlık sunabilmek adına mobil cihazlarda arama sonuçlarını kolaylaştıracak bir özellik getirdi. Dev firma bu özellik sayesinde artık aramalarda daha kolaylık sağlıyor. Özellik aslına bakarsanız sizin telefonunuzun gezdiğiniz siteye uygun olup olmadığını söylüyor. Yani telefonunuzda iyi görünüp görünmediğini söylüyor.

google-mobile-search

Mobil’den daha önce web adreslerine girenler bilir. Uygun olmayan siteler yada telefonların okuyamadığı siteler ya boş gözüküyor yada direk olarak kapanıyor. Bunun önüne geçmek için çalışma yapmış ve çokta güzel olmuş.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.