AnasayfaTeknoloji Haberleri › Mozilla Google’ın Desteğine Artık İhtiyacımız Yok Dedi

Mozilla Google’ın Desteğine Artık İhtiyacımız Yok Dedi

Tarayıcı programları arasında rekabet getiren ve bu rekabeti bir süredir liderliği ile sürdürmüş web browser tarayıcısı Mozilla, Google’ın desteğine artık ihtiyacımız yok açıklamasını yaptı. Son yıllarda gelişen internet ve programlar şirketlerin ortak hareket etmesine sebep olmuştu. Geçtiğimiz aylarda Google ve Mozilla işbirliği içerisindeydi ancak son yapılan açıklamada artık bu desteğe ve işbirliğine ihtiyacımız yok denildi.

Mozilla bundan aylar öncesi Google ile yapmış olduğu işbirliği ve beraber yürütme kararı alması şirketine milyon dolarlar kazandırmıştı. Google gibi dünyanın en zengin şirketi ile ortaklaşa hareket etmeleri Mozilla cephesini’de baya hareketlendirmişti. Hem ceplerini hemde konumunu koruması aslıda bir bakımdan Google’ın yapmış olduğu işbirliği idi. Ancak artık hayatta kalabilmek adına artık Google’a bile ihtiyacımız yok açıklaması şaşırtıcı geldi.

Mozilla cephesinden aslında akıllı bir karar gibi görünüyor. Çünkü Google’dan farklı firmalarda iş ortağı olanağı sunuyor. Yahoo, Baidu ve Yandex gibi iş ortağı firmalar ile anlaşması bulunan Mozilla’nın bu firmalar ile yapmış olduğu ortaklık kararı Google’a nazaran daha yüksek meblağların kendilerine kazandıracaklarına yönelik olduğunu düşünüyorlar.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.228 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.