AnasayfaTeknoloji Haberleri › Neden Yurt Dışından Alışveriş?

Neden Yurt Dışından Alışveriş?

Merhaba değerli okuyucular, Bu yazımız da neden yurtdışından alışverişi tercih ediyoruz,neden ürünlerimizi yurtdışından getirmeyi tercih ediyoruz bunları anlatacağım. Öncelikle Çin gibi ülkeler ticareti arttırmak amacıyla,kargo yollarını ücretsiz yapıyor.

Bu da tam bizim yararımıza oluyor. Çin’den getirdiğimiz neredeyse tüm ürünleri kargo ücretsiz getirtiriyoruz. Şöyle bir örnekle açıklayalım,buyincoinsden veya aliexpressden 1$ bir anahtarlık aldık diyelim,bunun için ekstradan herhangi bir ekstradan ücret ödemiyoruz. Yani yurtdışından ürün almayın,kargo çok tutar lafları baya efsanedir.

yurtdisi_alisveris

Alacağınız ürünleri araştırdıktan sonra çok uyguna çeşitli seçenekler elde edebilirsiniz. Ülkemiz de vergi oranları oldukça fazla olması sebebiyle,bu tüketiciye epey zarar vermektedir. Alacağınız belirli ürünleri,aliexpress,amazon,buyincoins gibi alışveriş sitelerinden neredeyse ülkemizde ki fiyatların yarısı kadar bir ücretle alabilirsiniz. Örnekle açıklayacak olursak;
http://www.aliexpress.com/item/Super-Flexible-Clear-Case-For-Iphone-6-4-7-Cover-Crystal-Simple-Back-Mobile-Shell-Pure/2024442787.html?spm=5261.7132366.1998156808.2.HwS7us
Linkteki iphone 6 kılıfı 1,5 $ fiyatıyla satışta fakat ülkemiz de bunun gibi ürünler 15-20 TL civarında satılmakta.

Ayrıca fiyatını çok yüksek gördüğünüz çoğu ürünün birebir replikasını bulabilirsiniz. Rayban replika gözlükleri 25$ gibi fiyatlara bulabilirsiniz,replika ürünler için dikkat etmeniz gereken diğer husus ise bu tür ürünleri aliexpress de direk olarak değil de kendi sitelerinde satışa sunmaları ve buradan modeli beğenmeniz gerekmekte.
Çoğu kişiler bu ürünleri bireysel ihtiyaçlar için değil de ticaret için Türkiye’ye getirmek de ve satışını burada yapmakta.

Deneyiminizi kazandıktan sonra bu tür ticaretlere de atılabilirsiniz. Genellikle replika veya sahte ürün almakla birlikte amazon.com gibi sitelerden orjinal,garantili ürünler de getirtebilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.558 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.