AnasayfaTeknoloji Haberleri › Nexus 5X, Android 7.1.2’de “Bildirimler için hızlıca kaydır” Güncellemesini Aldı

Nexus 5X, Android 7.1.2’de “Bildirimler için hızlıca kaydır” Güncellemesini Aldı

Android 7.1.2 Beta görüntüsü ve kablosuz güncelleme geçtiğimiz gece Nexus 5X’e geldi ve hemen güncellenen kullanıcılar yeni hediyeler aramaya başladı. İlk bulunanlar, Google’ın Android’e eklediği, örneğin kameranızı hızlıca açmanızı veya telefonunuzun uyanmadan uyarılarını kontrol etmenizi sağlayan fiziksel eylemler olan “Hareketler” e en yeni eklemedir. En yeni direk Pixel’den çaldı.

Doğru, “Bildirimleri hızlıca kaydır” oradadır! Bu yeni Taşıma ile, bildirim gölgenize erişmek için parmak izi okuyucuyu aşağı doğru hızlıca kaydırabilir ve ardından gizlemek için tekrar parmağınızı yudumlayabilirsiniz. Bu sadece bir numara olmaktan çok daha temiz bir numaradır. “Jump to camera” (Fotoğraf makinesine atlama) eyleminde olduğu gibi, bir telefondaki ulaşılması zor bir alana erişmek için parmağınızı bir parmak izi okuyucu üzerinde kaydırmak oldukça parlak.

Android 7.1.2 sürümüne güncellerseniz, bu seçeneği Ayarlar> Taşımalar bölümünde bulacaksınız. Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, en üstte olmalıdır.

Bekle, bu özellik Nexus 6P’ye geliyor demek mi? Muhtemelen söyleyebilirim. Google’ın parmak izi kavramasını 5X’e tanıtacağı, ancak 6P’yi bırakmayacağını tahmin edemiyorum. Seni teminat altına almak istemiyorum, ama bu iyi bir işaret, değil mi?

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12.052 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Son Yorumlar

Sponsor Reklamlar