AnasayfaTeknoloji Haberleri › Nvidia GeForce GTX Titan X ile Yüksek Performans

Nvidia GeForce GTX Titan X ile Yüksek Performans

Teknoloji dünyası yenilikler ile birlikte yaşamın her yalanında teknoloji etkilerini görmek mümkün hale geldi. Teknolojik gelişmeler ile birlikte hayatın her alanında kaliteli ve pratik çözümlerden yararlanabilme imkanına sahip olunabildiği gibi çok daha yüksek bir teknolojik standarttan da yararlanabilme fırsatı sunuyor. Görüntü teknolojisi de bu alanda hızlı gelişim ivmesinin yakalandığı teknoloji alanlarından birisi olarak öne çıkıyor.

Nvidia GeForce GTX Titan X

Oyun, film ve video gibi konularda çok daha yüksek standartların yakalanabilmesine yardımcı olan ekran kartı teknolojisi oldukça yoğun şekilde kullanılıyor. Nvidia’ nın uzun zamandır çok konuşulan, merak edilen ve hakkında birkaç teknik özellik sızmasının dışında sır gibi saklanan üst düzey kartı GeForce GTX Titan X ile birlikte yeni standartlar oluşturuluyor. Epic Games’in geçtiğimiz günlerde Unreal Engine 4’ü ücretsiz olarak sunmasına ilişkin hazırlanan video, elbette Nvidia’nın GTX Titan X ekran kartı üzerinde çalıştırıldı.

Ekran kartı teknolojisinde en üstün performans ve verimliliği sunmakta olan Nvidia, Titan X ile pek çok teknoloji deviyle işbirliği içerisinde yeni çalışmasını gerçekleştiriyor. Bu işbirlikleri arasında da özellikle de oyun dünyasının en büyük şirketleri olan Epic Games, Oculus, Crytek, Valve de dahil olmak üzere çok sayıda oyun dünyasına yön veren oyun şirketi yer alıyor. Maxwell mimarisiyle gelen ekran kartı, performans anlamında orijinal Titan’a göre ortalama 2 kat yüksek performans sunuyor olması da bilgisayar tutkunlarının çok daha kaliteli bir deneyime ulaşabilmesine yardımcı oluyor.

3072 Cuda çekirdeğinin sahibi olan kart, tam 12 GB kapasitesinde RAM’e sahip olması da bu konuda önemli bir avantaj sunuyor. Yüksek kapasite manasına gelen bu özelliğinin yanı sıra bellek veri yolu yönünden 384 bit olması ekran kartın GPU frekans hızıysa taban noktada 1002 MHz, tavan noktada ise 1076 MHz olmasını sağlıyor. 250 watt değerinde güç tüketimi ihtiyacında olan Titan X için tahminimizce 600 watt’lık bir güç kaynağı yeterli olacaktır. Tek fanlı referans tasarımın bağlantıları arasında bir HDMI ve üç adet Display Port bulunuyor olmasının yanı sıra DVI portu da bulunuyor.

Yazar : sen ben

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.220 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.