AnasayfaTeknoloji Haberleri › Odanızı Duvar Kağıtları ile Güzelleştirin

Odanızı Duvar Kağıtları ile Güzelleştirin

Duvar kâğıdı hem odanın hem de evin bütünlüğünü sağlaması açısından önemlidir. Son zamanlarda artan seçenekler ise bu anlamda mekânların dikkat çekici hale gelmesini sağlıyor. Ancak duvar kâğıdını kullanabilmek için ona uygun duvarların bulunması gerekiyor. Zira pürüzlü alanlarda sağlıklı bir işlem gerçekleştirmek mümkün olmayabilir. Bunun için törpüleme işlemine başvurulmalıdır.

Şartlar uygun hale getirildikten sonra duvar kâğıdı seçimi yapılmalıdır. Her ortama göre bir duvar kâğıdı modeli üretilmektedir. Boyanabilir, vinil, ipeksi ya da kabartmalı seçenekleri bulunmaktadır.

Duvarlarda kullanılacak olan kâğıtların kalitesi üstündeki vinil miktarından anlaşılabilir. Vinil yeterli seviyede ise dayanıklılığından dolayı rahatlıkla silinmesi mümkündür.

Duvar kâğıdı seçimini yaparken evin ışık alma durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Odaya az miktarda ışık vuruyorsa ve ferah görünmesi isteniyorsa açık renkli kâğıtların seçilmesi faydalı olacaktır.

Mekânın küçük olması durumunda ise desenleri az ya da kendinden dokulu duvar kâğıtları kullanılarak daha geniş bir görünüm elde edilebilir.

Duvar kâğıtları odanın havasını değiştirir, canlılık kazandırır. Ancak unutulmaması gereken noktalardan birisi şudur; fazla desene sahip duvar kâğıtlarının kullanıldığı alanlarda eşya seçimi sade olmalıdır.

Gösterişli bir duvar kâğıdı tercih edildiğinde tek bir duvara uygulanması odayı daha derin bir görüntüye kavuşturacaktır.

Sık tercih edilen modeller arasında yer alan çiçek desenleri ise mobilya dekorasyonu anlamında kişilere kolaylık sağlamaktadır.

İri ve üç boyutlu desenlere sahip duvar kâğıtları dar alanlarda kullanılmamalıdır. Bu modeller odanın olduğundan daha küçük görünmesine neden olur.

 

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.263 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.