AnasayfaTeknoloji Haberleri › PlayStation 4 Teknik Özellikleri Belli Oldu

PlayStation 4 Teknik Özellikleri Belli Oldu

Sony’nin dört gözle beklenen yeni jenerasyon oyun konsolu PlayStation 4′ün teknik özelliklerine dair bazı bilgiler ortaya çıktı. Sony’nin yeni oyun konsolunu geliştirme sürecinde olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bu süreçte hazırlanan geliştirici kitlerinden bir tanesi ve beraberinde sunulan onlarca sayfalık PDF döküman ile daha önce Xbox için bu sızıntıyı yapan kişi tarafından yine açıklanmış oldu bugün.

SuperDae takma adını kullanan kişinin Xbox’ın geliştirme kitine sahip olduğunu söylemesi ve cihaz daha piyasaya çıkmadan teknik özelliklerini duyurmuştu. Bu teknik özellikte doğru çıkmıştı. Şimdi ise aynı durum PlayStation 4 için geçerli oluyor.

SuperDae isimli kullanıcı tarafından öne sürülen özelliklere göre PlayStation 4′te AMD’nin Bulldozer olarak tanımladığı 8 çekirdekli işlemcileri bulunmakta. Buna ek olarak 8 GB sistem belleği ve AMD R10XX grafik birimi ile güçlendirilecek olan cihazın video belleği 2 GB’ın biraz üzerinde olması beklenmekte.

USB, Optik ve Ethernet portu ve bunun yanı sıra HDMI sahip olacağı iddia edilen cihazın Blu-ray sürücüsü de bulunması yine beklentiler arasında. Oyun dünyasının merakla beklediği PlayStation 4′ün çıkış tarihi olarak 2013 yılının sonu veya 2014 yılı diyebiliriz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.