AnasayfaTeknoloji Haberleri › Selfie Nedir? Ne Anlama Geliyor

Selfie Nedir? Ne Anlama Geliyor

İnternet dünyası o kadar büyüdü ki inanılmaz ucu bucağı yok artık. Bildiğiniz yeni kelimeler bile keşfedilmeye başlandı. İşte onlardan bir tanesi. Selfie. Selfie nedir sizce? Hiç aklınıza geliyor mu ya da bir şeyler çağırıştırıyor mu? Oscar ödül töreninde Ellen DeGeneres tarafından yayılan ve milyonlarca kez paylaşılan fotoğraf ile kullanımı yaygınlaşan selfie, bu olay ile birlikte Türkiye konuşma diline de girmiş bulunuyor.

Selfie nedir? Ne anlama geliyor?

Selfie, 2013′te Oxford Üniversitesi tarafından yılın kelimesi seçilmiş ve İngilizce sözlüğe eklenmiştir. Anlayacağınız teknolojinin gelişmesi ile türeyen bir kelime olduğunu söylemek mümkün.

selfie

İngilizce’de selfie, herhangi birinin cep telefonu veya başka bir cihaz ile kendi fotoğrafını çekip bunu internet üzerinde paylaşması demek oluyor.

Kelime olarak köküne inersek de selfie kelimesinin self+ie türemesinden geldiğini söyleyebiliriz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.228 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.