AnasayfaTeknoloji Haberleri › Sony Playstation 4 Satış Fiyatı Resmileşti

Sony Playstation 4 Satış Fiyatı Resmileşti

Konsol oyunları konusunda lider isim Playstation, son serisini gün yüzüne gösterdi. Henüz piyasaya çıkmasa da sızıntı haberlerinden takip ettiğimiz kadar şablonunu görebiliyoruz. Oyun konsolları pazarının sonbahar dönemlerinde yeni bir çağ başlayacak gibi. Sony ve Microsoft yeni nesil oyun konsollarını sunmuşlardı geçtiğimiz günlerdi. Bu sunumlar ile yeni uzun bir mücadele döneminin kapısını arayacakları aşikar.

Şubat ayının başlarında ilk olarak Sony’den Playstation 4 duyurusu gelmiş idi hatırlayacaksınız. Bir süre sonra da ise bu sefer Microsoft’dan Xbox Live yeni nesil oyun konsolu tanıtımı ile karşımıza çıkmıştı. Oyun konsollarının fiyatları hakkında bilgiler henüz yoktu ortalıkta. Ancak bugün oyun konsollarının fiyatları hakkında resmi bilgiler gelmiş durumda.

Microsoft‘un piyasaya çıkardığı Xbox One 21 Kasım tarihinde ABD ve Avrupa‘da satışa sunulacak. Bu oyun konsolu için 499$/499€ fiyat etiketi belirlemiş. Diğer yandan ise Sony de Playstation 4‘ün fiyatını E3 konferansında açıkladı.

playstation4

Sony‘den gelen bilgilere bakıldığında Playstation 4′ü ABD ve Avrupa‘da 399$/399€ fiyat etiketi ile satışa sunması bekleniyor. Bu da Microsoft‘un Xbox One oyun konsoluna göre 100$/100€ civarında bir fiyat avantajına sahip olacağını bizlere gösteriyor.

Microsoft’un bu Sony’nin fiyat politikasına tepkisi nasıl olacak.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Konferansı ben de takip ettim hatta GTA V’e ait yeni görseller falan da yayımlandı; Şu tsunami felaketinden sonra toparlanabilmesi için çok kusursuz bir şekilde geri gelmesi lazım. Bakalım piyasaya çıksın belli olur.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.846 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.