AnasayfaHaber › Telefon Uygulamaları Geliştirilebilir Mi?

Telefon Uygulamaları Geliştirilebilir Mi?

Cep telefonlarında en çok kullanılan mobil uygulama servislerinden biri olan Android, dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Apple üretimi markalar haricindeki bütün telefon markaları, işletim sistemi olarak Android’i tercih ediyor. Daha kolay bir kullanıma sahip olması, ücretsiz ve makul fiyatlardan alınabilmesi nedeniyle bu servisin tercih edildiğini belirtebiliriz. Google Play Store ortaklığı ile binlerce uygulamanın indirilmesini sağlayan bu cep telefonu yazılımının geliştirilmesi de mümkün oluyor. Bunun için birtakım aşamaları değerlendirmek gerekiyor. Mobil uygulama yapımında Java programlarının burada önemli bir role sahip olduğunu genel özellik olarak ifade edebiliriz. Native uygulamaların kullanılması biraz zor olsa da internet üzerinde yer alan eğitim programlarından veya videolardan öğrenilebiliyor.

Telefon Uygulama – Geliştirme

Android uygulama sahibi bir cep telefonunun yeni teknolojik gelişmeler ışığında daha da iyi hale getirmek ve güncellemek için bazı programlar bulunuyor. Öncelikle Android’e native veya hybrid isimli iki ayrı uygulama kullanılabilir. Native adı verilen program Java olarak da bilinir. Bunun yanı sıra Codex yazılım firması tarafından da önerilen Hybrid, yazılımcıların Html – Javascript ve Css olarak belirlediği sistemler bütünüdür. Genelde Native uygulamalar, geliştirmede daha sık uygulanıyor. Bu programı kullanabilmek için de Java kullanımından az da olsa bilgi sahibi olmak gerekiyor. Java programlarından sonra SDK adlı bir program indirerek, Android Studio kurulabilir. Android Studio kurulumu ile ilgili detaylı bilgileri ise yine çeşitli eğitim paketlerinde veya internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Java, SDK ve Android Studio kurulumlarının tamamlanmasından sonra gerekli olan parçaları öğrenmek gerekiyor. Bunlar arasında Edit Text, Button ve XML kullanmayı bilmek gerekiyor. Bu ara yüzler, uygulamanın güvenlik açıklarını da tamamlayacaktır. Edit Text, uygulamanın liste yapısının çözülmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra, proje geliştirmede de kullanılabiliyor. Bu bahsettiğimiz uygulamaları öğrendikten sonra kendi sistem geliştirmenizi yapabilirsiniz. Genelde bir yazılım firması, bu terimlerin ne demek olduğunu biliyor. Ancak android uygulama geliştirebilmek için yazılımcı veya mühendis olmanıza gerek yok. İnternet üzerinde yer alan önemli noktaların değerlendirilmesinden sonra çeşitli dersler alarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan bu uygulamayı geliştirerek önemli bir başarıya imza atabilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.194 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.