AnasayfaTeknoloji Haberleri › WaveGroup Artık Facebook’un

WaveGroup Artık Facebook’un

Efenim Facebook alıyor alıyor projelerini büyütüyor. Google gibi Facebook’ta yavaş yavaş büyük ama adı pek fazla duyulmayan arka plan firmalarını satın almaya başladı. Facebook, bildiğiniz gibi yakın zamanda WhatsApp gibi dünya devi online mesajlaşma uygulamasını satın almıştı. Facebook, WhatsApp’ı satın aldıktan sonra uygulamayı kullanan kişi sayısı da 600 milyonu geçmişti. Bu bağlamda müthiş bir başarı hikayesini oluşturan kurucu Mark Zuckerberg, daha önce çalışma yaptıkları ses firması WaveGroup’u da bünyesine katmış oldu.

WaveGroup firması uygulamaların arka plan şarkılarını müziklerini yapan bir şirket. Guitar Hero, Dance Dance Revolution gibi oyunların ses prodüksiyonlarını yapmış bir firma. Şirket, şu zamana kadar çok başarılı işlere imza atmış durumda. Bundan sonra artık Facebook’un bir firması olacak. Daha önce’de Facebook, Messenger SlingShot ve Instagram gibi uygulamaların sesleri için WaveGroup ile çalışmış idi. Herhalde beğenildi ve bu yüzden satın alma işlemi gerçekleştirildi.

wavegroup

Facebook’un bu satın alma işlemi ile ilgili yapabileceğimiz tek şey, farklı uygulamalarla bizleri şaşırtacak. Haberini de yaptığımız gibi gün içerisinde iOs’da Hyperlanse adlı uygulama yayınlanmıştı.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13.333 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Son Yorumlar

Sponsor Reklamlar