AnasayfaTeknoloji Haberleri › Windows 8’in Önceki Sürümlere Göre Farkları

Windows 8’in Önceki Sürümlere Göre Farkları

Windows 8 daha önceki windows sürümlerinde olmayan çok daha hoş ve güzel bir ara yüz ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Aynı zamanda da yapılmış olan performans düzenlemeleri ile birlikte bilgisayar kullanıcısına çok daha iyi ve kaliteli bir Windows deneyimi edinebilmeyi vaat etmektedir.

Windows 8 yeni özelliği olan Metro ara yüzü sayesinde bilgisayar kullanıcısının daha önce alışık olduğu ve bağımlı olduğu başlat menüsünden kurtulmuş ve sıyrılmıştır. Bu sayede bilgisayar kullanıcısına yepyeni bir Windows deneyimi ile karşılaşılmaktadır.

windows 8 vs windows 7

Windows 8 ile gelen Metro ara yüzü içerisinde bilgisayar kullanıcısı uygulamalarını yükleyebilmekte, yönetebilmekte ve diğer yazılımlar ile kurabilmektedir.

Bunun dışında bilgisayar kullanıcısı Windows 8 ile sosyal medya akışlarını takip edebilir. Facebook, Twitter gibi benzeri mobil uygulamalar ile birlikte de Windows 8 işletim sistemi üzerinden bilgisayar kullanıcısı sosyal akışlarını takip ederek arkadaşları ile bağlantılar kurabilmektedir.

Metro ara yüz daha önceden bilgisayar kullanıcısının alışık olduğu masa sütünün aksine çok daha işlevsel ve bir kısa yol ile ulaşabilinecek kadar kolay bir yapı sunmaktadır.

Yazar : -EagLe-

Blogesinti ~ Teknoloji haberleri,Güncel blog,Sinema haberleri ve bir çok konudan haberiniz olacağınız bir güncel blogdur.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.198 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.