AnasayfaTeknoloji Haberleri › Windows 9 Ekran Görüntüleri Çıktı

Windows 9 Ekran Görüntüleri Çıktı

Microsoft, yeni ürünlerinde değişikliğe gideceğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Yeni Windows 9 versiyonuna dair ipuçları ve başlat menüsünde ki değişikler teknoloji sitelerine yansımış durumda. Yeni sızan ekran görüntülerine bakıldığında şirketin masaüstü işletim sistemindeki yenileme çalışmalarının nasıl ilerlediğini görebiliyoruz.

Windows 9’a ait iki ekran görüntüsü sızdı. “Threshold” kod adı ile anılan Windows sürümünde yer alacak Başlat menüsünü gösteriliyor. Microsoft, Threshold kapsamında birkaç farklı ürün üzerinde çalıştığı da görülebiliyor. Bunlar arasında Windows 9 olarak anılan ve şuanda bilgisayarlar için yeni bir çağ olacağı konuşulan yeni işletim sistemi de bulunuyor. Microsoft Windows’un geliştirici versiyonun adı Windows 8.1 Pro olarak biliniyor fakat bu testin son aşamalarına ve kesin olarak belirlenecek isime kadar geçici olacağı da söylenebilir.

windows-9

Ekran görüntülerine bakıldığında menüye sabitlenmiş çeşitli Metro tarzı uygulamaları görebiliyoruz. Diğer ekran görüntüsünde ise Microsoft’un Metro tarzındaki uygulamaların masaüstünde pencere içinde gösteriyor. Yada tam ekranda çalışma planı gösteriyor. Yeni çıkacak olan işletim sisteminde ki özelliklerde fare ve klavyeye önem verildiği gözlemlenebiliyor.

windows-9-ekran-görüntüsü

Bakalım Windows 9‘da istenilen başarıyı yakalayabilecek mi Microsoft.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.