AnasayfaTeknoloji Haberleri › Yeni İphonelara Multi Touch Özelliği

Yeni İphonelara Multi Touch Özelliği

Teknoloji firmaları, her yeni ürün çıkaracağı zaman internet bloglarına ufak bir sızıntı resmi gönderiyor ve güzel bir pazarlama stratejisi yaratıyor. Tüm firmaların ürün tanıtımı yapmadan önce görürsünüz yüksek ihtimal. Sızıntı var ise ya ürün geliyor yada müşteriyi meraklandırma stratejisi sağlanıyor.

Apple şirketi yeni iPhone modelleri için açık bırakmış durumda. Her yeni iPhone için birbirinden ilginç fikirler ortaya atılıyor. Bunların bazıları gerçekleşir iken bazıları sadece proje olarak kalıyor. Apple şirketi her zamanki gibi yeni iPhone’ların çıkış tarihine kadar suskunluğunu bozmayacaktır fakat internette dolaşan bazı dedikodular ve sızıntılar yeni iPhone’ların yenilikçi özellikler ile geleceğini savunuyor. Ortaya atılan iddialardan en ilgi çekeni ise yeni İPhone’ların klasik bir dokunmatik ile üretilmeyeceği konusunda. Multi touch özelliğini kullanacak olan yeni iPhone’lar dokunmatik telefon alanında köklü ve çaplı bir değişikliğe sebebiyet verebilir.

Multi touch özelliği telefona dokunmadan da işlem yapabilmenize olanak sağlıyor. Telefona yaklaşık sadece parmak hareketleriniz ile ekran ile temas etmeden kolayca işlem yapabilmenizi sağlayan Multi touch özelliği normal bir dokunmatikten daha hızlı ve kolay işlem yapabilmenize de olanak sağlıyor. Şimdilerde bazı firmalar Multi touch özelliğini dokunmatik ekranlı telefonlara ek özellik olarak kullanıyorlar. Fakat önümüzdeki ilerleyen zamanlarda sadece Multi touch ile çalışan akıllı telefonları görebiliriz.

Multi touch sayesinden hızlıca sayfalarda gezinebilir, oyun oynayabilir, film izleyebilir veya daha birçok özelliği kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Şimdilik iPhone’lara Multi touch özelliğinin gelmesi sadece bir varsayım olsa da ilerleyen zamanlarda bu özelliğin gelmesi de kabul edilebilir bir görüştür. Sizle yeni özellikli iPhone’lar için ne düşünüyorsunuz, böyle bir cihazı kullanır mıydınız? Yeniliklere her zaman açık olmak gerekir e haliyle bu özelliğe’de kullanıcılar alışacaktır.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.220 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.