AnasayfaTeknoloji Haberleri › YouTube’dan Yeni Özellikler

YouTube’dan Yeni Özellikler

Geçen hafta VidCon isminde bir etkinlik düzenlenmişti. Video konferansı olarak adlandırılan etkinlikte YouTube’da ki yeniliklerden bahsedildi. YouTube’un Ceo’su olan Susan Wojcicki, YouTube’a yakın zamanda gelecek yeniliklerden bahsetti. Bunun haricinde daha farklı yeniliklerinde geleceğini söyleyen CEO, 60 kare/saniye (FPS) özelliğindeki videoları yükleyip oynatabilme özelliğininde bundan böyle olacağını söyledi.

Diğer yandan 48 FPS özelliğindeki videoları da bundan böyle destekleyecek olan video adresi YouTube, oyun videoları için müthiş bir görüntü kalitesi izletecek bizlere. 4K ve 60 FPS desteği ile eskiye oranla çok daha akılda kalıcı videolar bizleri bekliyor.

Youtube-Türkçe

Bir başka özellik ise videoların bazılarında bağış özelliğinin gelmesi. Video yükleyen kişilerin bağış kutusu olacak ve yükleyici de artık Adsense hariç bağış ile videolardan para kazanabilecekler. Alt yazı desteğininde üstüne yoğunlaşılması başka özelliklerden bir tanesi. Son olarak YouTube Creator Studio uygulaması ile kanal sahiplerine kolaylık sağlayacak. Tabi bu uygulama şuanda Android için geçerli. İstatistiklere bakılabilecek olan uygulama sayesinde kanal sahiplerinin kolaylığı daha da artacak.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13.345 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Son Yorumlar

Sponsor Reklamlar