AnasayfaTeknoloji Haberleri › Yurt Dışından Telefon Getirenlere Sevindiren Haber

Yurt Dışından Telefon Getirenlere Sevindiren Haber

Dünya artık teknoloji üzerine kurulmaya başladı diyebiliriz. Akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler, akıllı televizyonlar vb önünü göremediğimiz uçsuz bucaksız aletler hayatımızı kolaylaştırıyor artık. Ülkemiz’de de malesef teknolojik aletlerin pahalılığı söz konusu. Hal böyle olunca’da vatandaşlar teknolojik aletleri yurt dışından temin etmek için ilginç yollara başvuruyor. Bu konunun yanı sıra yolcu beraberinde yanına telefon getirip ülkemizde kullanıma açmak için 60 gün süre 120 gün olarak değiştirildi.

Yolcu beraberinde getirilen telefonlar’da artık 60 gün sınırı aranmayacak. Yapılan düzenlemelerde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) “Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alındı.

akıllı telefon işletim sistemi

Buna göre, daha önce 60 gün olarak uygulanan yolcu beraberinde getirilen cihazlara ait IMEI numaralarının kayıt altına alınma başvuru süresi, yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren 120 gün olarak belirlendi.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.