AnasayfaTelefon › Firefox’un İlk Akıllı Telefonu Tanıtıldı

Firefox’un İlk Akıllı Telefonu Tanıtıldı

Akıllı telefon dünyasına giriş yapmayan firma kalmadı neredeyse. Bu furyaya katılan son isim ise Mozilla oldu. Mozilla Firefox işletim sistemli ilk telefonunu geliştiriciler için bugün tanıttı.

İşletim sistemi pazarından payını almak isteyen Mozilla şirketi, kendi mobil işletim sistemi Firefox OS’u geliştirmekte. Sizlerinde bildiği gibi internet tarayıcısı olarak oldukça popüler Firefox‘un geliştiricisi olan Mozilla şirketi, şimdi de akıllı telefonlar ve tabletler için mobil işletim sistemlerinde rekabete ortak olmak istiyor.

Mozilla, özellikle yazılım geliştiricileri için bir telefon tasarlayarak büyüledi. Tasarlanan Firefox OS işletim sistemli Geeksphone’un deneme kopyaları yazılımcılara dağıtılmaya şimdiden başlandı.

Mozilla‘nın ilk akıllı telefonu 3.5 inçlik dokunmatik HVGA ekrana, 1GHz Snapdragon S1 işlemciye, 512 MB belleke, 4 GB veri alanına sahip. Bunun yanı sıra WiFi bağlantı ve 3 megapiksellik kamerayı da içinde barındırıyor. Geeksphone akıllı telefon lider olamayabilir ancak ihtiyaçları karşılayabilecek bir donanıma sahip olması aşikar.

Önümüzdeki ay piyasaya çıkması beklenen Firefox Geeksphone ‘un fiyatı henüz belli değil.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.225 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.