AnasayfaTelefon › Sony Xperia Go ve Xperia Acro S akıllı telefonları

Sony Xperia Go ve Xperia Acro S akıllı telefonları

Telefon dünyasından biraz uzak kaldık. Sizlere haberleri de sunamaz olduk ama Sony yine boş durmamış. Yep yeni akıllı telefonları piyasaya tanıtmaya devam etmiş. İşte Sony ‘ nin yeni akıllı telefonları Xperia Go ve Xperia Acro S akıllı telefonlarının özellikleri ve genel tanıtımı.

Sony, 3.5 inç’lik ekrana sahip olan ve su geçirmez kasaya sahip Android 2.3 akıllı telefonu Xperia Go’yu tanıttı. Toza ve suya karşı dayanıklılığı IP67 sertifikasıyla desteklenen Xperia Go’nun yanı sıra IP55 ve IP57 gibi daha düşük standartları destekleyen Xperia Acro S de Sony’nin tanıttığı bir diğer telefon oldu.

Xperia Go’da 1 GHz’lik çift çekirdekli işlemci, çizilmeye karşı dayanıklı ve ıslakken bile telefonu kullanmaya izin veren teknolojiyi destekleyen mineral cam ekran ve 5 megapiksel kamera bulunuyor. Xperia Acro S ise 4.3 inç’lik, 1280 x 720 piksel çözünürlüklü ekran, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 1.5 GHz’lik çift çekirdekli işlemci ve 12 megapiksel arka kamera gibi yüksek profilli özellikler barındırıyor. PlayStation sertifikalı bir cihaz olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Xperia Go ve Xperia Acro S cihazları 2012′nin üçüncü çeyreğinde dünya çapında piyasaya çıkacak. Gingerbread ile gelen Xperia Go ilerleyen zamanlarda Ice Cream Sandwich güncellemesini almış olacak.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. […] akıllı telefonlar ürettiğini göstermiş oluyor böylece. Bu akıllı telefonlardan biriside Xperia Go. Videodan anladığım üzere zor testlerden geçirilerek piyasaya sürülmüş olmalı. Sony […]

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.194 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.